Reklam bayilik veren firmalar
Askerlik Şubeleri

Aladağ Askerlik Şubesi

Adana Aladağ Askerlik Şubesi telefon ve adres bilgileri.

İlAdana
İlçeYüreğir
Şube AdıAladağ Askerlik Şubesi
Telefon(0322) 344 41 41
Fax(0322) 344 40 50
AdresEğe Bağatur Bul. Kışla Mah. Yüreğir/ADANA

Adana Yüreğir’de bulunan Aladağ askerlik şubesine ait telefon numarası, adres ve iletişim bilgileri.

Reklam

Aladağ hakkında

Aladağ, Adana ilinde bulunan ve turizm açısından önemli bir yere sahip olan doğa harikası bir ilçedir. Kozan ilçesi doğusunda, İmamoğlu ve Karaisalı ilçeleri güneyinde, Pozantı ilçesi batısında ve Niğde ile Kayseri illeri kuzeyinde bulunmaktadır. Aladağ’ın yüzölçümü 1.347 km²’dir ve 2022 nüfus sayımına göre nüfusu 15.897 olarak kaydedilmiştir.

Reklam

İlçenin merkezi Aladağ kasabasıdır. Eskiden “Karsantı” adıyla Karaisalı ilçesine bağlı bir bucak olan ilçe, 1987 yılında ilçe statüsü kazanmıştır. Toros Dağları’nın Aladağlar adıyla anılan bölümü ilçenin kuzey kesiminde yer almaktadır ve ilçenin adını buradan almaktadır. Coğrafi açıdan dağlık bir bölgede yer alan ilçe, tarım açısından verimlilik açısından düşüktür. Aladağ, 6360 sayılı kanunla Büyükşehir ilçe belediyesi statüsüne dönüştürülmüş olup, 31 mahallesinden oluşmaktadır.

Aladağ, turizm açısından önemli birçok yere sahiptir. Bunlar arasında en ünlüleri Küp Şelaleleri, Yedigöze Orman Parkı, Akören Kilisesi, Meydan Kalesi, Başkanın Çardağı, Ağcekise Anıt Ağacı, Simit Çağlayanı, Eğner, Kapuzbaşı Çağlayanı, Mazılık Ören Yeri, Posyağbasan Kalesi, Sandıklı Su ve Acı Su’dur. Bu yerler, doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla turistlerin ilgisini çekmektedir.

Başa dön tuşu