Reklam bayilik veren firmalar
Askerlik Şubeleri

Gümüşhacıköy Askerlik Şubesi

İlAmasya
İlçeMerzifon
Şube AdıGümüşhacıköy Askerlik Şubesi
Telefon(0358) 513 11 58
Fax(0358) 513 32 94
AdresSofular Mah. Hüseyin Rifat Bey Cad. No:1
Merzifon/AMASYA

Amasya Merzifon ilçesinde bulunan Gümüşhacıköy askerlik şubesine ait telefon numarası, adres ve iletişim bilgileri.

Reklam

Gümüşhacıköy Hakkında

Gümüşhacıköy İlçesi, Orta Karadeniz Bölgesi’nin iç kısmında, 35–36 doğu meridyenleri ile 40–41 kuzey paralelleri arasında konumlanmıştır. Deniz seviyesinden 810 metre yükseklikte bulunan ilçenin yüzölçümü 696,07 km²’dir.

Reklam

Vezirköprü ile kuzeyde, Hamamözü ile güneyde, Merzifon ile doğuda ve Osmancık ile batıda komşu olan Gümüşhacıköy, Amasya’ya 70 km, Merzifon’a 18 km, Hamamözü’ne 23 km ve Osmancık’a 35 km uzaklıktadır. İlçenin iklimi, yazları sıcak ve kurak, kışları ise ilçe merkezinde ılıman ve yağışlı, yüksek kesimlerde ise soğuk ve kar yağışlı olarak geçer.

İlçe merkezi, Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesini İstanbul’a bağlayan Devlet karayolu üzerinde stratejik bir konumda yer almaktadır. Gümüşhacıköy’ün dağlık alanları genellikle orta yüksekliktedir. Kuzeyinde Canik Dağları’nın bir kolu olan Taşan Dağları, batı ve güneybatısında ise İnegöl Dağları bulunmaktadır. İlçenin en yüksek zirvesi, 1864 metre yüksekliğindeki İnegöl Tepesi olarak belirlenmiştir.

İlçe merkezi, Taşan Dağları ile İnegöl Dağları arasında geniş bir ova alanının ortasında kurulmuştur, bu da ilçenin doğal çekiciliğini artırmaktadır.

Başa dön tuşu